Bar Mleczny Bieńczyce menu i cennik. Czy warto?

Poszukując taniego jedzenia w Nowej Hucie i okolicy wiele osób szuka barów mlecznych. Jednym z bardziej popularnych barów mlecznych w Nowej Hucie jest Bar Mleczny Bieńczyce na osiedlu Kazimierzowskim. Jakie są ceny i co jest w menu? Jakie są godziny otwarcia Baru Mlecznego Bieńczyce?

Kultowe bary mleczne
Pierwszy bar mleczny nazwany Mleczarnia Nadświdrzańska wystartował w 1896 roku w Warszawie. Dziś bary kojarzą się przede wszystkim z epoką PRL-u. W czasach komunistycznych w Nowej Hucie powstało kilka barów, część przetrwała do dziś.

 

Bar Mleczny Bieńczyce – lokalizacja i klimat


Bar Mleczny Bieńczyce znajduje się w pobliżu osiedla Kazimierzowskiego, a jego faktyczny adres to ul. Spytka z Melsztyna. Bar znajduje się w niewielkim parterowym pawilonie handlowym z czasów PRL.

Z czasów PRL pochodzi część wyposażenia baru jak chociażby barierka czy posadzka ale od pewnego czasu wnętrze jest w znacznym stopniu odświeżone i odremontowane. W środku na ścianach wiszą archiwalne zdjęcia Nowej Huty i znajduje się ciekawy neon. Bar – jak to bar. Stare stoliki, stare sztućce. Cudów nie ma.

Czasy otwarcia lokalu pamięta też tablica z menu i cennikiem czyli to co dla wielu osób jest najciekawsze w barze.

Bar Mleczny Bieńczyce – menu i cennik

Bar Mleczny Bieńczyce jest jednym z barów w których menu jest bardzo szerokie. W godzinach porannych serwowane są tu proste i tanie dania śniadaniowe ale największą popularnością cieszą się oczywiście dania obiadowe. Co jest w menu?

W menu znajdują się proste barowe dania kuchni polskiej. Jest tu naprawdę niezwykle tanio. Oto niektóre z dań, które znajdują się w menu oraz ich cennik obowiązujący w pierwszej połowie 2024 roku.

Fasolka po bretońsku (7,30 zł), gołąbki z sosem grzybowym (10,70 zł), łazanki z kapustą i grzybem (7,60 zł), placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym (7,69 zł), flaki wołowe (7,90 zł), bigos (9,30 zł), krokiety z mięsem (9,20 zł), krokiety z serem i pieczarkami (5,38 zł), krokiety z kapustą i grzybami (7,30 zł), pasztety barowe (5,13 zł), naleśniki z serem ze śmietaną (5,31 zł), naleśniki z jabłkiem (5,50 zł), pierogi leniwe (7,72 zł), pierogi z truskawkami (5,58 zł), pierogi z serem i śmietaną (6,67 zł), pierogi ruskie z cebulą (5,60 zł), pierogi z mięsem (12,24 zł), uszka z mięsem (4,480 zł), uszka z grzybami (5 zł), żurek z jajkiem (5,83 zł), żurek z białą kiełbasą (9,62 zł), barszcz czerwony z fasolą (4,92 zł), barszcz czerwony (3,73 zł), barszcz zabielany z jajkiem (5,65 zł), barszcz (5,32 zł), krupnik (6 zł), kurczak w rosole (11,89 zł), koperkowa (5,43 zł), fasolowa (4,94 zł).

Dodatkowo ziemniaki z masłem (3,30 zł), kasza gryczana (4,45 zł), kotlet z kurczaka (9,70 zł), kotlet schabowy (11,11 zł), kotlet mielony (8,50 zł), kotlet pożarski (9 zł), klopsy w sosie (11,09 zł).

Wśród dodatków m.in. buraki w śmietanie, fasolka szparagowa, kapusta, marchewka, szpinak czy surówki lub ćwikła. Jak widać liczba potraw oferowanych w menu jest ogromna.

W porze obiadowej w barze mlecznym nieopodal domu handlowego Wanda ustawiają się naprawdę duże kolejki. Czasem kolejka jest długa aż do drzwi lokalu, a czasem nawet dłuższa. W takim wypadku trzeba zakładać do kilkunastu minut oczekiwania w kolejce do zamówienia. Same zamówienia są jednak wydawane bardzo szybko.

Bar znamy od lat i w naszej opinii poziom posiłków kiedyś był wyższy niż obecnie. Hitem baru wciąż są bardzo dobre placki ziemniaczane (kończą się zwykle przed 13:00) oraz jeden z lepszych barszczy czerwonych (uszka już nie są tak dobre). Smak jest tu zdecydowanie rekompensowany przez ceny oraz wielkość porcji.

Bar mleczny w Bieńczycach nie jest naszym zdaniem najlepszym barem mlecznym w Krakowie ale jest prawdopodobnie najtańszym barem mlecznym w Krakowie. Za pierogi ruskie płacimy tu mniej niż 6 złotych, a w porcji jest nie 10 jak to zwykle bywa, a 12 sztuk.

Bar Mleczny Bieńczyce – zakończenie


Bar Mleczny Bieńczyce to prawdopodobnie najtańszy bar mleczny nie tylko w Nowej Hucie ale w całym Krakowie. Wnętrze wciąż zachowuje klimat PRL-u ale jest odświeżone i wcale nie odrzuca.

W porze obiadowej trzeba tu odstać swoje w kolejce ale ceny w barze rekompensują średnią jakość posiłków czy konieczność stania w kolejkach. Dużą zaletą baru jest to, że można w nim płacić kartą i w okolicy bardzo łatwo zaparkować zarówno przed pawilonem jak i na osiedlu za pawilonem.

Otwarte od 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku. Niestety bar nie jest otwarty w weekendy w przeciwieństwie na przykład do Baru Krakus otwartego przez cały tydzień czy Baru Południowego otwartego również w soboty.

autor

Witaj na moim blogu o Krakowie

Zapraszam Was na mojego bloga poświęconego Krakowowi i jego okolicom. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania czy transportu Krakowie oraz atrakcjom okolic Krakowa i Małopolski. Dziękuje, że tutaj jesteście! Zapraszam do współpracy pod adresem kontakt@wielkikrakow.pl