Sanktuarium w Łagiewnikach jest jednym z bardziej popularnych miejsc pielgrzymkowych w Krakowie. Ze względu na to, że dosyć ciężko tu dojechać bezpośrednimi połączeniami komunikacji miejskiej wiele osób wybiera własny samochód i zastanawia się gdzie jest parking. Ile kosztuje parking w Łagiewnikach? Gdzie parkować w Łagiewnikach? Podpowiadamy.
Sanktuarium w Łagiewnikach to miejsce do którego dość łatwo dojechać własnym samochodem. Gdzie można go zaparkować? Jaki jest cennik parkingu w Łagiewnikach?
Bezpośrednio przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach znajduje się parking dla samochodów osobowych. Położony zaraz obok świątyni parking jest płatny, podobnie jak wieża widokowa, co łaska, a więc jeśli nie chcemy zapłacić to możemy wyjechać bez płacenia ponieważ cennika nie ma.
Parking bezpośrednio przy sanktuarium nie jest duży, więc w czasie dużych mszy świętych w Łagiewnikach i ważnych wydarzeń może na nim brakować miejsca.
Wówczas wiele osób proponuje przejechanie na parking dla autobusów znajdujący się nieco dalej. My mamy inną poradę dla pielgrzymów, którzy nie mają problemów z poruszaniem się.
Jeśli przyjeżdżamy do Łagiewnik i wiemy, że parkingi będą zajęte podpowiadamy o możliwości zaparkowania przy sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie położonym niedaleko.
Pomiędzy obydwoma sanktuariami oddalonymi od siebie o około kilometr (15 minut) drogi piechotą rozpościera się duży teren zielony, który idealnie nadaje się na spacer. Przy centrum Jana Pawła II miejsc parkingowych jest dużo. Przy uliczkach w bezpośrednim pobliżu sanktuarium obowiązują zakazy wjazdu. Kilka miejsc parkingowych znajduje się na tyłach stacji Kraków Łagiewniki przy ul. Suchej. Nie są (stan na czerwiec 2024) objęte strefą płatnego parkowania.
Podsumowanie: ile kosztuje parking przy sanktuarium w Łagiewnikach? Parking położny nieopodal świątyni nie ma oficjalnego cennika. W razie jeśli jest zajęty można próbować poszukać miejsca na parkingu dla autokarów lub przy sanktuarium Jana Pawła II.