Wodospad Zaskalnik trasa i parking w Szczawnicy

Wodospad Zaskalnik położony niedaleko od centrum Szczawnicy jest niezwykle popularnym miejscem spacerowym dla wypoczywających w miasteczku i atrakcją samą w sobie. Podpowiadamy jaka jest trasa na Wodospad Zaskalnik w Szczawnicy i gdzie jest parking jego pobliżu. Podpowiadamy jak zorganizować krótki spacer w Szczawnicy i dojechać ciuchcią.

Wodospad Zaskalnik to niewielki wodospad na Sopotnickim Potoku. Prawy dopływ Grancarka ma niecałe 10 kilometrów długości, a jego źródło znajduje się na zachodnim stoku Przehyby w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim.

Wodospad położony jest w dolnym biegu potoku na wysokości około 550 metrów nad poziomem morza. Administracyjnie to część Szczawnicy znana jako Sewerynówka. Sam wodospad nie jest przesadnie duży, woda spada tu z wysokości około 5 metrów. Ze względu na atrakcyjne położenie, wodospad oddalony jest bowiem tylko około 2,5 kilometra spacerem od Placu Dietla w Szczawnicy, stał się on niezwykłą i łatwo dostępną atrakcją turystyczną.

Trasa z Placu Dietla do wodospadu to około 2,5 kilometra z przewyższeniem około 70 metrów. Spacerowym tempem z centrum Szczawnicy dojdziemy tam w około 50-60 minut. Na szczęście można tu też wyjątkowo łatwo dojechać samochodem albo ciuchcią kursującą z pl. Dietla. Wodospad położony jest przy ul. Kunie. Schodzimy do niego kierując się przez niewielki trawnik po prawej stronie drogi patrząc od strony centrum Szczawnicy. Na trawniku znajduje się też drewniana wiata piknikowa.

Gdzie zaparkować? W niewielkiej odległości od wodospadu w ciągu ulicy Kunie po prawej stronie patrząc od centrum Szczawnicy znajduje się niewielki darmowy szutrowy parking mieszczący kilkanaście samochodów. Bez trudu znajdziemy na nim miejsce.

Dla osób, które nie mają własnego samochodu możliwe jest też dotarcie tu za pomocą ciuchcią. Bilet normalny na nieco przaśną atrakcję kosztują na szczęście tylko 8 złotych. Można tu też podjechać rowerem ale trzeba go przypiąć żeby nie ukradli. Jeśli przyjechaliśmy do Szczawnicy z Krakowa na jeden dzień to warto tu wpaść na kilkanaście minut. Na dłużej nie ma co, miejsce nie jest jakoś specjalnie oszałamiające.

autor

Witaj na moim blogu o Krakowie

Zapraszam Was na mojego bloga poświęconego Krakowowi i jego okolicom. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania czy transportu Krakowie oraz atrakcjom okolic Krakowa i Małopolski. Dziękuje, że tutaj jesteście! Zapraszam do współpracy pod adresem kontakt@wielkikrakow.pl