W Krakowie znajduje się kilka kopców będących dużymi atrakcjami turystycznymi. Wiele osób wybiera się na krakowskie kopce ze względu na ich walory widokowe. Który kopiec najlepiej wybrać jeśli chodzi nam o widoki na Kraków? Z którego kopca w Krakowie jest najlepszy widok?
W tekście pomijamy Kopiec Jana Pawła II. Jest niski i nie oferuje żadnych interesujących widoków. Kopcem położonym najdalej od centrum Krakowa, a przy tym oferującym najgorszy widok jest Kopiec Wandy. Do kopca położonego koło dawnego kombinatu trudno dojechać, ciężko zaparkować i dojść, a widok jest mierny.
Z Kopca Wandy dobrze dostrzeżemy tylko okoliczną roślinność i kominy elektrociepłowni w Łęgu.
Najwyższy kopiec w Krakowie i w Polsce to Kopiec Piłsudskiego z którego również widoki są słabe. Z kopca dobrze widać rzucające się w oczy stawy w Mydlnikach i zarysy zabudowań Krakowa z rzucającą się w oczy sylwetką elektrociepłowni w Łęgu. Widok na centrum jest właściwie żaden. Najlepiej widać roślinność lasku Wolskiego i okolicy. Wadą tego miejsca jest też to, że ciężko tu dotrzeć, wycieczka nie ma sensu i szkoda na nią energii.
Najsłynniejszym kopcem jest Kopiec Kościuszki. Wstęp na Kopiec Kościuszki jest płatny co jest jego znaczną wadą. Nie jest też dostępny poza oficjalnymi godzinami otwarcia. Z Kopca Kościuszki bardzo dobrze widać Błonia i Park Jordana, centrum Krakowa, Wawel, elektrociepłownie w Łęgu, klasztor Cystersów w Mogile oraz okolice Krakowa.
Z którego krakowskkiego kopca widoki są najlepsze? Najlepsze widoki na cały Kraków oferuje Kopiec Krakusa znany też jako Kopiec Kraka z którego dostrzeżemy okolice Krakowa w stronę Bielan czy Wieliczki, elektrociepłownie w Łęgu, Kazimierz, Podgórze i całe Stare Miasto z nawet z Wawelem. Dodatkowo wstęp na Kopiec Kraka nie wymaga opłat.